Každých pět vteřin v rozvojovém světe oslepne jeden člověk, každou minutu jedno dítě.
Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Náš tým

Členové týmu SVĚTLA PRO SVĚT Foto

Richard Schinko

výkonný ředitel

Richard pracuje ve Světle od začátku roku 2016, jako výkonný ředitel.


Jana Janoušková (dříve Králová)

administrativa/finance/dobrovolníci

Jana pracuje ve Světle od roku 2014. Stará se o fungování účetnictví a provoz kanceláře. Zároveň má pod patronátem dobrovolníky a zajišťuje nejen běžecké akce. Ráda čte detektivky i fantasy a občas je i píše. Maluje olejovými barvami veselé obrázky, baví ji sportování, cestování, zahradničení, poslouchání hudby a fotografování. Zajímá se o pěkné filmy, sbírá lesklé mince a zajímavé životní příběhy.

Jana Králová

Michaela Pěštová (dříve Těšinová)

programová koordinátorka

Míša pracuje ve Světle pro svět jako projektová koordinátorka od roku 2014. Vystudovala regionální a politickou geografii. Zajímá se o své okolí a ráda vyráží do světa. Má ráda jízdu na kole a snowboardu. Ve volném čase ráda čte nebo vyráží na koncerty.

Míša Těšinová

Pavla Jirošová

fundraising a komunikace

Pavla posílila tým SVĚTLA v září 2014, má na starosti fudraising a PR. Po dvaceti letech strávených v reklamních a marketingových agenturách se rozhodla věnovat smysluplnější práci a od roku 2012 pracuje jako fundraiser v neziskové sféře. Po většinu času se snaží alespoň jakž takž skloubit práci s péčí o dvě dcery, psa a další domácí zvířata, zahradu a domácnost. Miluje cestování, tůry po horách, přírodu, knihy, muziku a spoustu dalších věcí, které už by se do tohoto textu nevešly.


Alena Lokajíčková (v současné době na mateřské dovolené)

projektová koordinátorka

Alča nastoupila do Světla pro svět  v březnu 2015 jako koordinátorka projektu. Zájem o světové dění ji přivedl ke studiu politologie a mezinárodních vztahů, kde se také měla možnost věnovat rozvojové problematice. Volný čas ráda tráví v přírodě nebo hudbou a tancem.


Míša Vyležíková

projektová koordinátorka

Míša do našeho týmu přišla na jaře roku 2016 jako projektová koordinátorka za Alču na mateřské. Zajímá se o mezinárodní dění, zážitkovou pedagogiku, cestování, ale taky ruční práce. Když má volno, buď vyrazí do přírody na výlet, koncert anebo si udělá volný večer a upeče koláč. Do Prahy se přistěhovala teprve nedávno a ještě pořád se snaží se neztratit.

Petr Bittner

finanční manažer

Petr pracuje ve Světle od roku 2016 na pozici finančního manažera. Nejprve pracoval v sociální oblasti na různých pozicích. Mimo jiné také jako vedoucího sociální služby (sanace rodiny, dům na půl cesty). V posledních 5 letech působí v neziskovém sektoru zejména na pozicích finančního manažera (Linka bezpečí, Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví). Zodpovídá za hospodaření, finanční management, reporting a také fundraising včetně administrace projektů financovaných z Evropských fondů. V posledních letech měl na starosti finanční i projektovou realizaci projektů financovaných z fondů OP LZZ, OPPA, Norské fondy a projekty financované Českou rozvojovou agenturou.

Aneta Čubíková

komunikace a PR

Aneta je naším nejnovějším členem, do našeho týmu přišla v létě roku 2016 jako koordinátorka komunikace a PR. Zajímá se především o marketing a psychologii spotřebitele, a proto si také na Vysoké škole ekonomické zvolila Komerční komunikace jako vedlejší specializaci. Miluje běh, čtení knížek, je nově zapálená pro CrossFit, ale na druhou stranu miluje i odpolední válení.

Lucie Králová

Dobrovolnice/běžkyně

Lucka studuje diplomacii na VŠE v Praze. Do SVĚTLA se dostala přes svou sestru, která ji nadchla pro dobrovolnou činnost. Od roku 2014 pomáhá s projektem Během proti slepotě – hlavně s komunikací se zahraničními běžci v angličtině a dalšími potřebnými činnostmi. Zbožňuje procházky v přírodě, filmy, knihy, hudbu – cokoliv, co naplno probudí její nezkrotnou fantazii…

Lucka Králová

Členové představenstva


Prof. Mudr. Martin Filipec, CSc.

Předseda představenstva

Martin Filipec je významný český oftalmolog a vědec, který se zaměřuje na oční imunologii a zevní choroby oka. V mikrochirurgii se věnuje především transplantaci rohovky, chirurgii šedého zákalu, glaukomu a rekonstrukční chirurgii předního segmentu oka. Je zakladatelem Oční tkáňové banky (2001) při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Od roku 1993 se podílí na činnosti soukromé oční kliniky Lexum, kde provádí výkony v oblasti laserové refrakční chirurgie. Zaváděl transplantaci rohovky v Afghánistánu, operoval nevidomé děti v Keni a podílel se na programu odstraňování říční slepoty ve Venezuele. Kompletní životopis ke stažení (pdf, 165 kB).

prof. Filipec

Mgr. Běla Třebínová

Členka představenstva

Mistryně světa v plavání z let 2002 a 2006 na trati 50 m znak (kategorie S5), na které drží světový rekord. Paralympijská vítězka v roce 2004 v Aténách, dvojnásobná medailistka z mistrovství světa v Eindhovenu, nejlepší paralympionička roku 2010. Firemní konzultantka pro JobDnes.cz. Absolvovala studium v oboru péče o postižené děti, dospělé a staré osoby.

Běla Třebínová

Ing. Jaroslav Liška

Člen představenstva

Ing. Jaroslav Liška

George Briford

Člen představenstva

George Briford


Jazykové mutace: cs"> en">